Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/oskar/public_html/willa-laura.pl/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
Okolica | Willa Laura - Pokoje w Międzyzdrojach

Okolica

DSC_0023-2Kto był kiedykolwiek w Międzyzdrojach na wyspie Wolin zgodzi się, że miasto jest letnią stolicą Pomorza Zachodniego. Nie każdy jednak wie, że jest to również kurort ze 150-letnią tradycją. Obszerne domy i hotele wśród drzew, promenada nadmorska gdzie urlopowicze mogą spacerować wieczorami, tworzą wyjątkową atmosferę.Miasto położone jest między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Czyste wody Zatoki Pomorskiej, odpowiedni leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękny krajobraz są atrakcją dla tysięcy ludzi przybywających każdego roku.Piękna architektura przy promenadzie, 300-metrowe molo i port podtrzymujący tradycję rybaków (w XIII wieku była to osada rybacka) są niezaprzeczalną atrakcją dla turystów.

Innymi atrakcjami są: Woliński Park Narodowy, rezerwat żubrów, muzeum przyrodnicze, wybrzeże klifowe, wzgórze Zielonka oraz perła parku – jezioro Turkusowe. W parku żyje 270 chronionych gatunków zwierząt, włącznie z kilkoma orłami bielikami, które są godłem parku.Letnia oferta wzbogacana jest wydarzeniami kulturalnymi. Najstarszym z nich jest Festiwal Chóralny, który odbywa się od 1965 roku.Otaczający Międzyzdroje Park Narodowy oferuje unikalny krajobraz a samo miasto kulturę i atrakcje turystyczne. Prawdopodobnie dlatego Perła Bałtyku jest odwiedzana przez setki tysięcy turystów każdego lata.DSC_0079

Rozmaitość i piękno okolic Międzyzdrojów najlepiej poznawać wędrując pieszo lub na rowerze. Warto udać się plażą na wschód, do Grodna. W porcie rybackim pod Kawczą Górą kutry stoją po prostu na piachu.Chcąc podziwiać panoramę ze szczytu klifu, warto wejść na Górę Gosań. Inna ciekawa trasa prowadzi nad jezioro Czajcze koło Warnowa. Po drodze zobaczyć można żyjące w rezerwacie największe europejskie ssaki – żubry.

Po stronie Zalewu bardzo malownicza jest dolina Trzciągowska, na której zboczach widać przywleczone tu przez lodowiec złoża kredy. Pozostałością po ich eksploatacji jest w Wapnicy Jeziorko Turkusowe, o przepięknym zielononiebieskim kolorze wody. W pobliżu stoi pomnik przyrody – „Dąb Prastary”.W Lubinie, ze wzgórza widokowego Zielonka rozpościera się niezapomniany widok na całą okolicę: wysepki w delcie Świny, Bałtyk, wzgórze Golm po niemieckiej stronie.